Ogłoszenia

INFORMACJA

Z powodu obrad Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Chełmie
poza siedzibą OIPiP w Chełmie

w dniu 29 czerwca 2021 r. /wtorek/

Biuro Okręgowej Izby
Pielęgniarek i Położnych
w Chełmie

będzie czynne do godz. 11:00

/za utrudnienia przepraszamy/

 

 

Podziękujmy „Aniołom” - Druga edycja konkursu na najlepszą położną trwa!

Email Drukuj PDF

16 czerwca 2021 r.

Podziękujmy „Aniołom” - Druga edycja konkursu na najlepszą położną trwa!

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat uważnie przygląda się sytuacji na porodówkach i warunkom pracy położnych. Widzimy ich profesjonalizm w opiece nad kobietami i noworodkami. Szczególnie w tym niezwykle trudnym czasie jakim jest pandemia.

Nie mamy mocy sprawczych, by podnieść położnym wynagrodzenie do poziomu, który odzwierciedlałby faktyczne zaangażowanie i wagę ich pracy. Choć bardzo byśmy chciały, nie sprawimy, by pandemia znikła, ale możemy dodać im skrzydeł w tych trudnych i pełnych napięcia dniach!

Właśnie z wdzięczności dla położnych za ich ciężką pracę, czułe wsparcie i profesjonalizm Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła drugą edycję ogólnopolskiego konkursu Anioły Rodzić po Ludzku. Celem konkursu jest znalezienie tych położnych, o których kobiety w swoich wspomnieniach mówią “anioł”. Położnych - bohaterek dnia codziennego, czyniących drogę do macierzyństwa niezwykłą. Tych zwykłych kobiet o niezwykłej sile, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku.

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy do szukania dobra i piękna w otaczającej nas trudnej rzeczywistości,.  Już po raz drugi, szukamy położnych “aniołów”, które, mimo zmęczenia pandemią, wciąż z pasją i zaangażowaniem prowadzą ku macierzyństwu.

Fundacja zachęca kobiety, które na swojej drodze spotkały wyjątkowe położne, do wskazania ich w głosowaniu na portalu www.GdzieRodzic.info, jednocześnie apelując do położnych o rejestrowanie się w bazie. Niech potrzebujące profesjonalnego i życzliwego podejścia kobiety znajdą swoje położne! Często przecież od położnej, szczególnie w czasach pandemii, kiedy kobiety bywają pozbawione wsparcia osoby bliskiej, zależy, jak kobieta będzie wspominać poród i pierwsze chwile razem ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.

W pierwszym etapie konkursu głos mają kobiety – użytkowniczki portalu Gdzie Rodzić Info. Spośród wszystkich położnych biorących udział w plebiscycie wybierają te, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie, a wybór mogą uzasadnić dodatkowo komentarzem opisującym zalety ich kandydatki na „anioła”. Głosy zbierane są do 15.10.2021 roku.

Drugi etap to praca Kapituły, która na podstawie tych opinii wybiera dwie położne z każdego rejonu Polski - jedną pracującą w szpitalu, drugą w środowisku z kobietami.

Inaugurację konkursu poprzedziło spotkanie Kapituły, w której skład wchodzi 10 wyjątkowych kobiet: Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka,, Ewa Wietrak, Elżbieta Cherezińska, Anna Małek, Dorota Karkowska, Alicja Kost, Lara Gessler oraz Joanna Pietrusiewicz.

Wyniki obrad Kapituły ogłoszone zostaną w drugiej połowie listopada 2021 roku. Więcej o kapitule i konkursie na stronie https://gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2021/.

Fundacja Rodzić po Ludzku w tym roku obchodzi swoje 25-lecie i  przez cały czas działa po to,  aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem i opieką. Realizuje działania strażnicze, rzecznicze, interwencyjne i edukacyjne. Prowadzi stały monitoring opieki okołoporodowej w Polsce, ujawnia nadużycia i łamanie prawa, wnosi głos kobiet do przestrzeni publicznej. W 2015 r. Fundacja otrzymała  za „skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet” nagrodę WHO, a w 2016 r. nagrodę ONZ.

Partnerami konkurs są Femaltiker, M jak mama, Prenatal.

Wydarzenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Informacje do kontaktu:

Małgorzata Sikora-Borecka, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Monika Piekarek, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 601 709 393


 

Korespondencja dot. zwiększenia środków finansowych na realizację świadczeń w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej

Email Drukuj PDF

Pismo do MZ z dnia 15.04.2021.pdf - pobierz

Pismo do NFZ z dnia 15.04.2021.pdf - pobierz

Pismo NRPiP.pdf - pobierz

Pismo z dnia 04.06.2021.pdf - pobierz

Pismo z dnia 06.05.2021.pdf - pobierz

Pismo z dnia 29.04.2021.pdf - pobierz

 

 

Bezpłatne szkolenia z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla Szpitali, POZ-ów oraz AOS-ów

Email Drukuj PDF

 

Bezpłatne szkolenia z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla Szpitali, POZ-ów oraz AOS-ów

Trwa nabór na bezpłatne szkolenia z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w ramach Projektu: „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.

Do udziału w realizowanych przez Centrum szkoleniach zachęcamy szczególnie w kontekście pozyskania wiedzy z zakresu wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej za pośrednictwem Systemu P1. Przypominamy, że obowiązek zapewnienia wymiany danych zawartych w EDM wchodzi w życie już 1 lipca 2021 r.

Aktualny Harmonogram szkoleń dla POZ-ów oraz AOS-ów obejmujący II i III kw. 2021 r. dostępny jest na stronie: https://cez.gov.pl/akademia-cez/szkolenia-z-edm/.

Dodatkowo, w związku z dużym zainteresowaniem realizowanymi szkoleniami dodaliśmy kolejne terminy szkoleń dostępne jeszcze w czerwcu.

Pod wskazanym wyżej adresem znajdują się również wszystkie informacje dotyczące Projektu i organizacji szkoleń, w tym Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniu.

Przypominamy również, że 1 czerwca ruszyła VII tura rejestracji dla szpitali, której zakończenie przewidziane jest na 31.08.2021 r. W procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenia w dalszym ciągu prowadzone są wyłącznie w formie on-line.

Zgodnie z regulaminem, przypominamy, że jeden podmiot leczniczy może uczestniczyć w szkoleniu w ramach Projektu wyłącznie jeden raz.

Zapraszamy do rejestracji https://akademiaedm.cez.gov.pl/signin.

W razie pytań bądź problemów prosimy o kontakt:

 

Szkolenia realizowane są w ramach Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

 

 

Zalecenia organizacyjne dotyczące prowadzenia grupowej profilaktyki fluorkowej metodą nadzorowanego szczotkowania w szkołach podstawowych w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2

Email Drukuj PDF

Zalecenia organizacyjne dotyczące prowadzenia grupowej profilaktyki fluorkowej
metodą nadzorowanego szczotkowania w szkołach podstawowych
w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - POBIERZ

   

Senat przyjął poprawki zwiększające wskaźniki minimalnego wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Email Drukuj PDF

W dniu 10-06-2021r. Senat zatwierdził Sprawozdanie Komisji Zdrowia o ustawie o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

Sprawozdanie uwzględnia poprawki zgłaszane przez organizacje reprezentujące pielęgniarki i położne w tym samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych. Zakładają one zwiększenie wskaźników minimalnego wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Pełna treść poprawek zgłoszonych przez Komisję Zdrowia jest dostępna pod adresem: https://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatdruki/11484/druk/418a.pdf

 

 

Senacka Komisja Zdrowia przyjęła poprawki zgłaszane m.in przez samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych

Email Drukuj PDF

W dniu 10-06-2021r. Senat rozpatrywał Sprawozdanie Komisji Zdrowia o ustawie o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

Sprawozdanie uwzględnia poprawki zgłaszane przez organizacje reprezentujące pielęgniarki i położne w tym samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych. Zakładają one zwiększenie wskaźników minimalnego wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Na posiedzeniu Komisji Zdrowia Prezes Zofia Małas apelowała o uwzględnienie aktualnej trudnej sytuacji kadrowej w pielęgniarstwie i położnictwie.

https://youtu.be/sR7xMnoqUGs

Sprawozdanie Komisji Zdrowia znajduje się pod linkiem:
https://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatdruki/11484/druk/418a.pdf

 

Listy otwarty do Wojewody Lubelskiego

Email Drukuj PDF