Nabór na kursy/szkolenia w Chełmie - 2021 rok

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Chełmie

w związku z pytaniami o możliwość zorganizowania kursów/szkoleń
w Chełmie

w poniżej przedstawiam ofertę Ośrodka Kształcenia Podyplomowego
Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. w Rzeszowie
Placówka Szkoleniowa w Tarnobrzegu

Jednocześnie informuję, iż warunkiem zorganizowania danego kursu/szkolenia jest zebranie grupy min. 20 osób.
Koszt kursów/szkolenia uzależniony jest od ilości uczestników.

Osoby zainteresowane kursami/szkoleniem powinny złożyć wniosek na wybrany kurs poprzez System SMK.

Przewodnicząca ORPiP w Chełmie
/-/ Izabella Chałaj

Informacja z Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości zastosowania metod kształcenia na odległość oraz informacjami o planowaniu i uruchamianiu przez niektórych organizatorów kształcenia podyplomowego dla pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metody online, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że kształcenie w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia, które nie przewidują kształcenia online.

Jednocześnie Centrum informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją, w trybie pilnym dokonano zmian legislacyjnych polegających na wprowadzeniu do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, przepisów umożliwiających wydłużenie czasu trwania specjalizacji, kursu kwalifikacyjnego i kursu specjalistycznego. Powyższe zmiany zostały opublikowane w drodze rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie kształcenia podyplomowego (Dz. U. poz. 458).

Zaproponowane rozwiązanie umożliwia czasowe wstrzymanie rozpoczętego kształcenia, a tym samym wydłużenie czasu jego trwania, co obecnie, w obliczu ogromnego zaangażowania kadry pielęgniarskiej w realizację zadań zawodowych, wydaje się być działaniem jak najbardziej racjonalnym.

Ponadto informujemy, że w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Centrum będzie inicjowało kolejne rozwiązania legislacyjne wychodzące naprzeciw potrzebom szkoleniowym pielęgniarek i położnych.

dr n. med. Beata Guzak

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Pielęgniarek i Położnych

Komunikat CKPPiP w sprawie prowadzenia kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learningu

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

Komunikat z dnia 28 stycznia 2019 r.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącym realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learningu, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że kształcenie podyplomowe w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia. Zapisy odnoszące się do stosowanych metod i środków dydaktycznych, metod sprawdzania efektów kształcenia, warunków zaliczenia, jak również rodzaju i liczby godzin dydaktycznych wymagających bezpośredniego udziału prowadzącego zajęcia nie przewidują metody e-learningu.

Beata Guzak - Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych
Jacek Chojnacki - Radca Prawny