OIPiP w Chełmie

22-100 Chełm, ul.Obłońska 20

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Internetowy Serwis Edukacyjny dla Pielęgniarek i Położnych

Email Drukuj PDF

Szanowne Panie/Panowie,

Zespół Serwisu eduakcjapacjenta.pl wspólnie z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych uruchamia z dniem 01.10.2012 internetowy serwis edukacyjny pod adresem www.edukacjapacjenta.pl, którego adresatem są Pielęgniarki i Położne na co dzień edukujące pacjentów z zakresu Pediatrii (m.in. szczepień, dermatologii, higieny i opieki nad noworodkiem, prawidłowego odżywiania dziecka itp.) na ternie całego kraju.

Podstawową funkcjonalnością serwisu www.edukacjapacjenta.pl jest:

1. Bezpieczne logowanie za pomocą unikatowego loginu i hasła (indywidualnie przyznawane dla każdego Edukatora/Pielęgniarki/Położnej).

2. Szeroki dostęp dla zalogowanych Edukatorów (Pielęgniarki i Położnej) do oferowanych na rynku przez Firmy Farmaceutyczne i Towarzystwa Naukowe materiałów edukacyjnych, pomocy szkoleniowych, wyrobów medycznych (np.: glukometr) czy próbek produktów (np.;dermokosmetyków, odżywek dla dzieci itp.)  całkowicie bezpłatnie.

Dzięki temu Edukator niezależnie od miejsca zamieszkania (miasto, wieś) czy możliwości uczestniczenia w szkoleniach ma stały dostęp do wiedzy, podstawowych materiałów edukacyjnych i pomocy szkoleniowych itp.

3. Możliwość komentarzy, ocen i porównania między sobą dostępnych na rynku materiałów edukacyjnych i pomocy szkoleniowych, co bezpośrednio wpłynie na aktywizację środowiska Pielęgniarek i Położnych w celu wymiany opinii i doświadczeń  kluczowa zaleta dla rozwoju osób z różnym doświadczeniem, miejscem zamieszkania (wieś, małe, średnie czy duże miasto), a dodatkowo wnioski i sugestie będą przekazywane autorom materiałów w celu poprawy ich jakości  wzmocnienie roli Pielęgniarki i Położnej

4. BOOT/Wirtualny Konsultant wyposażony w wiedzę medyczną z zakresu Pediatrii (24/h wsparcie merytoryczne Pielęgniarki i Położnej np.: BOOT będzie posiadał wiedzę na temat faktów i mitów dotyczących szczepień oraz udzielał informacji gdzie i jak zgłaszać NOP  istotna korzyść z punktu widzenia negatywnego obrazu tworzonego przez działalność ruchów antyszczepiennych w Polsce i wiele innych) Start planowany na 12.2012

5. Finalnie to poprawa jakości serwisu edukacyjnego skierowanego do pacjenta (Pielęgniarka i Położna wyposażona w odpowiednią wiedzę i materiały przygotowane zgodnie z sugestiami środowiska profesjonalistów - w tym własne  jest równym partnerem lekarza w leczeniu i profilaktyce).

6. Rośnie świadomość pacjentów na temat profilaktyki szczepień i wielu innych Pacjent świadomy jest skuteczniej leczony, a odpowiednia profilaktyka zabezpiecza go w przyszłości przed poważnymi chorobami czy ich powikłaniami  bardzo drogimi w przypadku ich leczenia.

Instrukcja logowania - pobierz.

Pytania prosimy kierować pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z poważaniem,

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Zespół Serwisu eduakcjapacjenta.pl